avada-plumber@2x

Kútba szorult, beszakadt szivattyú kiszabadítása!

Sok esetben keresnek meg azzal a problémával, hogy a 110-es csőkútba beszorult a szivattyút hogyan lehetne otthon házi praktikák segítségével kiszabadítani. A legtöbb esetben a membrános szivattyú szorul be a csőkutakba. Ez a szivattyú a váltakozó áram 50 Hz-es hullámait kihasználva igen komoly magasságokba képes emelni a vizet. Nem nagy teljesítményű, így a villanyszámlát is kíméli és a kevés vízhozamú kutakban is megállja a helyét. Ezért ezt a szivattyút sokan kedvelik. Viszont kevesen tudják, hogy a szivattyút, hogyan is kell a kútban elhelyezni ahhoz, hogy ne legyen gond sok éven keresztül. Egy kútszivattyú (mély kútszivattyú) nagyon sokáig dolgozhat nekünk, ha azt a kútfúrók tanácsait figyelembe véve tettük a fúrt kútba!

Fúrt kutak esetén a szivattyú elhelyezésére vannak trükkök és praktikák ahhoz, hogy a szivattyú ne szorulhasson be! Például: a kábelek összefogatása, szoros elhelyezése egymás mellett, kút aljától a megfelelő távolság, és, hogy szűrőtől milyen távol legyen és még sorolhatnám, de ezt mindig az adott kútfúrónak kell elmondania, hiszen ő tudja mi hol található, milyen mélységben. Általában el is mondják csak az ügyfelek felejtik el, amikor a kútból valamiért ki kell szedni a szivattyút és egy másikat tesznek bele. Például egy nagyobb teljesítményűt, vagy épp egy hosszabbat. Tulajdonképpen nem is a méretekkel van a baj, hanem a kútban elhelyezett szivattyú összeállításakor keletkezik a fentebb felsorolt probléma!

De ha beszorult a szivattyú, hogyan vegyük ki a kútból? A szivattyú csak a csőkutakba szorulhat be!

Ennek, mint már mondtam több oka is lehet: – rosszul lett letéve a kútba, vagy a kút nem speciális szűrővel rendelkezik, hanem fúróval fúrtak rá lyukakat, amin keresztül a homok a szivattyú fölé szóródott. Ez akkor lehet, ha rosszul lett kimosatva, de egy földmozgás következménye is lehet.

A beszorult szivattyú kiszabadításához a legtöbb esetben kútkamera szükséges.

Kútba szorult, beszakadt szivattyú kiszabadítása!

Kútkamera nélkül nehéz megmondani, hogy az adott problémához milyen eljárás szükséges!

Lehet, hogy a szivattyút nem is húzni, hanem lefelé nyomni kell, de lehet, hogy nem jobbra, hanem balra kell forgatni ahhoz, hogy kiszabaduljon és nehogy nagyobb kárt tegyünk, mint, ami már éppen van!

Soha ne erőltesse! Ne húzzák többen és főleg ne húzzák autó segítségével, mert már ilyet is hallottam!

Amennyiben a kútba beszorult a szivattyú, kérje szakember segítségét!

Több évtizedeses szakmai tapasztalattal állok rendelkezésére a kamerás kútvizsgálat területén!

Lefolyó problémák: Gyakran Ismételt Kérdések

Hogyan tisztítható meg az elzsírosodott lefolyó?2023-05-24T09:27:47+02:00

Az elzsírosodott lefolyók tisztítása gyakran magában foglalja a zsíroldó szerek használatát, hogy eltávolítsa a zsírt és az olajat a lefolyó faláról. A forró víz használata is segíthet feloldani a zsírt és megkönnyíteni a lefolyását.

Hogyan tisztítható meg az eldugult lefolyó házilag?2023-05-24T09:27:00+02:00

Az eldugult lefolyók tisztítása házilag gyakran magában foglalja a háztartási termékek, például a szódabikarbóna és ecet használatát, hogy feloldja a dugulást. Ezenkívül a különböző lefolyótisztító eszközök, mint például a lefolyótisztító spirál, is hasznosak lehetnek.

Hogyan tisztítható meg a konyhai lefolyó?2023-05-24T09:25:53+02:00

A konyhai lefolyó tisztítása fontos a zsír, olaj és ételek maradványainak eltávolításához, amelyek eldugulást okozhatnak. A rendszeres tisztítás segít megelőzni a lefolyó eldugulását és a kellemetlen szagokat. A sütőpor és a forró víz kombinációja hatékony lehet a zsír és az olaj feloldásában.

Miért jön vissza a víz a lefolyóból?2023-05-24T09:25:15+02:00

Ha a víz visszajön a lefolyón keresztül, az azt jelzi, hogy valahol eldugulás van a csőrendszerben. Ez a probléma gyakran a mosogatóban vagy a fürdőszobában fordul elő, ahol a víz nem tud szabadon áramlani a csöveken keresztül. A szódabikarbóna nagyszerű természetes tisztítószer, amely segít feloldani a zsírt és az olajat a lefolyóban. Egyszerűen szórjunk egy csésze szódabikarbónát a lefolyóba, majd öntsünk rá egy csésze forró vizet, és hagyjuk hatni néhány percig, mielőtt leöblítenénk.

Miért jön fel a víz a padlóösszefolyón?2023-05-24T09:24:34+02:00

Ez a probléma általában akkor fordul elő, amikor a padlóösszefolyó eldugul, és a víz nem tud lefolyni. Ez gyakran a padlösszefolyóban felhalmozódó szennyeződések, például haj, szappan és egyéb anyagok miatt következik be. A lefolyótisztító eszközök, mint példáula lefolyótisztító spirál, hasznosak lehetnek ebben a folyamatban.

Miért jön vissza a víz a lefolyóból?2023-05-24T09:23:50+02:00

Ha a víz visszajön a lefolyón keresztül, az jelzi, hogy valahol eldugulás van a csőrendszerben. Ez a probléma gyakran a mosogatóban vagy a fürdőszobában fordul elő, ahol a víz nem tud szabadon áramlani a csöveken keresztül. A folyékony lefolyótisztítók kereskedelmi termékek, amelyeket kifejezetten a lefolyók tisztítására terveztek. Ezek a termékek gyakran tartalmaznak erős vegyszereket, amelyek feloldják a zsírt, az olajat és az ételek maradványait a lefolyóban.

Miért folyik le lassan a víz a zuhanytálcából?2023-05-24T09:23:13+02:00

Ez a probléma gyakran a haj, szappan és egyéb anyagok felhalmozódása miatt alakul ki a zuhany lefolyójában. Ezek az anyagok lassítják a víz lefolyását, és végül eldugulást okozhatnak. A só segíthet a dugulás feloldásában. Szórjunk egy csésze sót a lefolyóba, majd öntsünk rá egy csésze forró vizet, és hagyjuk hatni néhány percig, mielőtt leöblítenénk.

Miért nem folyik le a víz a mosogatóban?2023-05-24T09:16:04+02:00

Ez a probléma általában akkor fordul elő, amikor az ételek maradványai, zsír vagy olaj felhalmozódik a lefolyóban, ami elzárja a víz útját. Ez idővel eldugulást okozhat, ami megakadályozza a víz lefolyását. A probléma megoldására használhatunk sütőport. Egyszerűen szórjunk egy csésze sütőport a lefolyóba, majd öntsünk rá egy csésze forró vizet, és hagyjuk hatni néhány percig, mielőtt leöblítenénk.

További érdekes cikkek a duguláselhárításról

Go to Top